Coral water – zinātniski pamatotais jaunības un veselības noslēpums

Autors admin 07/11/2015 0 Komentāri publikācijas,

Coral water – zinātniski pamatotais jaunības un veselības noslēpums

Audio kasete

Tulkojums latviešu valodā

Diktors: Iespējams, ka šīs kasetes noklausīšanās var būt pašas svarīgākās minūtes jūsu dzīvē. Stāsts par koraļļu kalciju tiek plaši izplatīts ne vien Ziemeļamerikā, bet arī visā pasaulē. Šis brīnumainais produkts var paaugstināt jūsu organisma pH līmeni, pārveidojot no skāba stāvokļa sārmainā. Pat ja jūs lietojat vitamīnus, minerālvielas vai citas pārtikas piedevas, jums noteikti vajadzīga sapratne par to, ka visi šie barojošie elementi nevar tikt asimilēti organismā nepieciešamajā pakāpē, ja tā pH līmenis ir kaut nedaudz skābs.

Uzturēt organismā sārmainu vidi ir tā svarīgākā bioloģiskā funkcija. Ja organismā nav sārmaina vide, tam ir ļoti grūti asimilēt barības vielas tādā daudzumā, lai pietiktu optimālas veselības uzturēšanai. Jūs zaudējat lielu daļu savas naudas, tērējot to pārtikas piedevu iegādei, jo to liela daļa organismā netiek asimilēta.

Koraļļu kalcijs pie mums ir atceļojis no Japānas salas Okinavas. Koraļļu kalcija izpēte un iegūtie rezultāti pagājušā gadā pārliecināja daudzus japāņus un to sāka lietot 4 miljoni cilvēku. Tagad cilvēki visā Amerikā par to pārliecinās. Paklausīsimies zinātņu doktoru Robertu Barefutu - pazīstamu ķīmiķi, vairāku starptautisko patentu ieguvēju, grāmatas "Kalcija faktors, zinātniski pamatotais veselības un jaunības noslēpums". Paklausīsimies viņa telefona sarunu ar Bobu Bremneru, kurā viņi paskaidro, kas ir koraļļu kalcijs un tā nozīmi.

Diktors: Sāksim mūsu sarunu par šo veselības noslēpumu. Bob, es zinu, ka tev ir par ko mums pastāstīt.

Bobs Barefuts: Ak, Dievs! Beidzot situsi mana stunda! Kalcijs ir galvenā minerālviela cilvēka organismā. Grāmatā "Kalcija faktors, zinātniski pamatotais veselības un jaunības noslēpums" mēs kopā ar manu kolēģi izskaidrojām simtiem bioķīmiskos cēloņus, kāpēc kalcijs ir tik svarīgs cilvēka organismam.

Bobs Bremners: Tas ir ļoti interesanti. Ko tad tik svarīgu mūsu organismam dara kalcijs, ieskaitot to, ka tas ir galvenais elements kaulu veidošanā?

Bobs Barefuts: Visi zina, ka kalcijs - tie ir kauli. Vārds "kalcijs" ir cēlies no latīņu vārda "calx" - kaļķis. Senie romieši novēroja, ka ar kaļķa palīdzību viss tiek sastiprināts. To, ka cementā kalcijs ir lielā daudzumā, zina visi. Kalcijs praktiski ir "cilvēka līme", kas sastiprina visu cilvēka organismu. Pēc savas bioķīmiskās aktivitātes tas ir līdzīgs astoņkājim. Pats tas piesaista septiņas citas molekulas, bet pats var būt saistīts tikai ar ūdeni kā astoņkājis. Neviens cits jons neko tādu nespēj.

Tam ir tieši tādi izmēri, kas ļauj viegli iekļūt un izkļūt no cilvēka šūnas, un iekļūstot tajā, kalcijs nes līdzi veselu virkni barojošu elementu, kurus tas atstāj šūnā un dodas pēc citiem. Tas ir kā barības vielu transportieris.

Nav iespējams aprakstīt visus tos procesus, kuros piedalās kalcijs cilvēka organismā. Tieši tāpēc pati lielākā problēma zinātniekiem ir - noskaidrot cēloni, kāpēc kalcijs cilvēka organismā kļūst par deficītu materiālu. Citiem vārdiem sakot 50% amerikāņu 40 gadu vecumā jau ir kalcija deficīts organismā un 90% jau šī problēma parādās 60 gadu vecumā.

Viens no galvenajiem kalcija savienojumiem organismā ir viela ar nosaukumu kalcija monoortofosfāts. Tā funkcija - būt par ķīmisku buferi un patstāvīgi uzturēt pH (ūdeņraža rādītāja) līmeni asinīs. Pateicoties šim brīnišķīgajam elementam, kas saucās kalcijs, tās ūdeņraža rādītājs tiks patstāvīgi uzturēts 7,45 līmenī.

Pat ja jūs pievienotu vairāk skābes, vienalga, pH līmenis tiks uzturēts 7,45 līmenī, citādi jūs nomirsiet. Tāpēc, to kas notiek cilvēkā, lai uzturētu šo procesu, var aprakstīt ar vārdiem: viens cieš dēļ citiem. Ko tas nozīmē? Tikai to, ka, ja jūs nelietojiet pietiekami daudz kalcija, jūsu organisms sāk kalciju ņemt no kauliem.

Ja šis process turpinās, cieš cilvēka skelets. Un cilvēkam viņa paša sensori saka: "Radusies problēma! Vēl nedaudz - un mēs sabruksim. Kaut kas jādara, lai nostiprinātos." Un cilvēka organisms sāk uzkrāt kalciju locītavās. Ārsts to redzot, saka: "M'jā! Pārāk daudz kalcija. Jāsamazina tā patēriņš." Un nu sākas turpinājums šai ķēdes reakcijai par kalcija daudzuma samazināšanu jūsu organismā.

Tāpat, pateicoties šim procesam, kā arī tādēļ, ka kaulu skābuma pakāpe nav tāda pat kā nierēm un aknām, jums parādās akmeņi nierēs un žultspūslī. Ir simtprocentīgi pierādīts, ka akmeņi nierēs un žults pūslī sastāv tieši no kaulu kalcija, bet ne no kalcija, ko mēs uzņemam organismā ar maltīti.

Un tam visam ir viens cēlonis - kalcija trūkums ēdienā.

Bobs Bremners: Mēs izplatām produktu, kurš saucas Koraļļu kalcijs, un uzskatām, ka šis produkts pašlaik ir vislabākais kalcija avots. Varbūt jūs mums pastāstīsiet, kā darbojas tieši šis kalcija veids?

Bobs Barefuts: Vispirms man gribētos jums pateikt, ko es zinu par koraļļu kalciju jau apmēram 25 gadus. Bez šaubām, ja jūs nodarbojieties ar ēdināšanas jautājumiem un pētījumiem, tad jūs izpētāt tās zemeslodes vietas, kur cilvēki dzīvo ilgi un kur tiem ir laba veselība. Jūs noskaidrojat, kas kopīgs ir viņu dzīvesveidam. Tad lūk, visas vietas uz Zemes, kur cilvēki dzīvo ilgāk par 100 gadiem un 50 gadīgajiem nav nekādu slimību, apvieno viena kopēja lieta: liels kalcija patēriņš, un šis kalcijs tiek saņemts ar ūdeni. Ūdens, ko viņi dzer, veidojas kūstot ledājiem. Tālāk šis ūdens notek pa kalniem un kļūst duļķains. Cilvēki šo ūdeni sauc par "kalnu pienu". Tas, kas ir Japānā, ir ļoti līdzīgs tam. Jā, viņiem nav kalnu, bet to, ko viņi dzer, pilnīgi var nosaukt par "jūras pienu". Koraļļi ir tas pats minerālu tips, ko ar ūdens palīdzību iegūst hunzi Pakistānā, kā arī tautas, kas dzīvo Tibetā un Titikakā (Dienvidamerikā). (Visas šīs tautas ir slavenas ar ilgdzīvotāju un vienkārši veselu pavecu cilvēku skaitu. Tulk. piezīme.)

Viņi visi patērē lielu kalcija daudzumu. Bet pati jaukākā lieta visā šajā stāstā ir tas, ka viņi ne tikai lieto kalciju, bet arī to asimilē.

Kalciju ir ļoti grūti asimilēt. Kad kalcijs nonāk jūsu organismā, tad visticamāk tas pārvērtīsies par kalcija fosfātu un tiks izvadīts no organisma kā sārņi. Koraļļu kalcijs jau ir jonu veidā. Un tā asimilēšanai kuņģim nav jāpieliek titāniskas pūles, lai izstrādātu lielu daudzumu sālsskābes, kas pārvērš kalciju jonu veidā tālākai asimilēšanai.

Tāpēc, salīdzinot divus cilvēkus, kur viens lieto koraļļu kalciju, bet otrs - jebkuru citu kalcija piedevu, tad tam, kas paņēmis sev šo kalcija piedevu (sevišķi, ja viņš ir pavecs cilvēks), jāizstrādā liels daudzums sālsskābes tikai tādēļ vien, lai sāktu asimilēt kalciju. Tas, kurš izvēlējās koraļļu kalciju, sāk to asimilēt no brīža, kad kalcijs nonāk viņa mutē.

Citiem vārdiem sakot, nepietiek vienkārši lietot kalciju, galvenais - to asimilēt.

Nav cita veida kalcija. Kalcijs ir kalcijs. Jūs varat ņemt un ēst cementu. Un tas arī ir kalcijs. Bet ja patiešām salīdzinām produktus, kas satur kalciju un jo sevišķi tos, kas satur kalciju asimilēšanai gatavā veidā, tad praktiski nav produktu, kurus mēs varētu salīdzināt ar koraļļu kalciju.

Bobs Bremners: Lieliski! Savā grāmatā jūs runājat par to kā kalcija trūkums ietekmē veselību, pareizāk sakot tās pasliktināšanos, un par slimībām, kuras izsauc kalcija trūkums. Kāpēc tad mēs nerunājam par saistību starp vēzi un kalcija deficītu?

Bobs Barefuts: Nu ko. Šajā gadījumā man gribētos nokļūt 1909. gadā Pensilvānijas universitātē. Ko tajā laikā darīja ķirurgi? Pamatojoties uz to, kas rakstīts literatūrā par vēža ķirurģiju, viņi lika dēli uz vēža audzēju, un audzējs 20 minūšu laikā samazinājās četras reizes. Pēc tam viņi izgrieza audzēju un brūcei uzlika tamponu ar ziepjakmeni (каустик). 20 minūtes pēc tā aizšuva brūci. Un nebija ne recidīvu, ne metastāžu.

Šodien vairāk kā 90% cilvēku pēc vēža operācijas ir varbūtība, ka vēža attīstība neapstāsies, bet tieši pretēji, turpināsies.

Cilvēks vārdā Otto Varburgs bija tik ļoti aizrāvies ar šī procesa izpēti, ka tā izpētei iztērēja 24 gadus, un 1932. gadā ieguva Nobela prēmiju ķīmijā. Viņš pierādīja, ka vēža attīstības process ir anaerobs. Tas nozīmē to, ka tad, kad jūs pārtrauciet skābekļa piekļuvi, jūs stimulējiet vēža attīstību, bet skābekļa trūkums cilvēka organismā pataisa visus šķidrumus skābus.

Un tā viņš par to ieguva Nobela prēmiju, un 1967. gadā pirms savas nāves viņš strādāja kopā ar manu kolēģi - doktoru Karlu Riču pie iespējas ar kalcija palīdzību novērst vēzi izpētes. Lieta tāda, ka doktors Karls Ričs četrdesmito gadu beigās atklāja, ka liela daļa viņa pacientu, kuriem bija artrīts un citas nopietnas saslimšanas, cieš no kalcija deficīta.

Viņš tiem deva visdažādākā veida kalciju, kā arī vitamīnus, kas uzlaboja kalcija asimilāciju, un viņiem kļuva jūtami labāk. Pacienti pie viņa atbrauca krēslos uz riteņiem, bet pēc dažiem mēnešiem viņi jau varēja spēlēt golfu. Kad es ar viņu satikos astoņdesmitajos gados, viņš pie manis atnāca ar sekciju aprakstiem. Viņš, ārsts, atnāca pie manis - ķīmiķa, tāpēc ka mana specializācija bija bioloģiskais kalcijs, un es labi zināju kalcija ķīmiju.

Lūk ko viņš man teica: ''Es lūdzu jūs izlasīt šo piecu sekciju rezultātus."

Šajos 5 sekciju rezultātos nebija ne mazākā mājiena par vēzi.

"Un kas tad ir?" es noprasīju.

Doktors Ričs turpināja: "Visi šie cilvēki bija slimi ar vēzi galējā stadijā. Sakarā ar to, ka viņiem visiem bija kalcija trūkums, es cīnījos tieši ar šo problēmu. Viņiem vairs nebija kalcija deficīts organismā un kaut kādā veidā viņi iznīcināja savu vēzi."

Tā ir sanācis, ka kalcijs ir vienīgais elements, kurš padara jūsu organismu nedaudz sārmainu. Tas notiek pateicoties kalcija monoortofosfātam. Tikai tas pazemina skābuma līmeni. Ar kalcija palīdzību jūs neitralizējat skābi un tādā vidē vēzis nevar izdzīvot. Katrs zinātnieks, kas nodarbojas ar jautājumiem par vēzi, zina, ka vēzis neizdzīvo sārmainā vidē. Ja jūs vēža šūnas ievietosiet sārmainā šķidrumā, tad tās pēc 3 stundām būs mirušas.

Ļoti svarīga lieta, ko noteikti jāpiemin: veselās šūnas jutīsies lieliski sārmainā vidē, jo sārmainā vidē ir skābeklis.

Paskatieties, kas notiek: kad jums ir viegli skāba vide, tad jūs asimilējiet ļoti nedaudz skābekļa, bet tad, kad jums ir viegli sārmaina vide, tad jūs asimilēsiet 10 - 20 reizes vairāk skābekļa. Cilvēka organismam jābūt sārmainam, bet kalcijs ir galvenais elements, kas ļauj to uzturēt.

Pats galvenais ir tas, ka kalcijs ir "bioelementu karalis". Nevienam citam elementam nav tik daudz funkciju, un laikam tieši tāpēc Dievs kalciju padarījis par galveno elementu cilvēka organismā.

Bobs Bremners: Tas ir neticami! Bet jūs savā grāmatā runājat arī par sirds slimībām. Kā kalcija deficīts var ietekmēt sirds slimību attīstību?

Bobs Barefuts: O, jā un es gribu pajautāt visiem, kas tagad klausās: - Ja jau holesterīns ir tik slikts, tad kāpēc nejautājat saviem ārstiem: "Kāpēc man neparādās problēmas ar vēnām? Jo tā ir tā pati sirds, tas pats ķermenis, tās pašas asinis, tas pats holesterīns. Kāpēc tikai manas artērijas cieš no sašaurinājumiem, bet vēnas necieš?"

Artērija un vēna atšķiras ar sekojošo: artērijām ir papildu muskuļu apvalks, kas asinīm piešķir pietiekošu spiedienu, lai tās novadītu līdz tālākajām organisma daļām. Pēc neaizsargātības pret skābi mūsu organismā pirmā vietā ir muskuļu audi. Jūs zināt, kā sāp muskuļi pēc smaga fiziska darba vai sporta nodarbībām. Tas nozīmē, ka Krebsa ciklam nav pietiekams daudzums enerģijas un tad viena glikozes molekula sadalās divās daļās kā rezultātā rodas divas pienskābes molekulas. Tieši tādēļ izveidojās caurumiņi jūsu muskuļos.

Tagad paskatīsimies, kas notiek ar cilvēkiem, kad viņiem parādās kalcija deficīts. Tas nozīmē, ka viņos ir pienskābes pārpilnība. Tieši tā izēd caurumus artērijās. Bet, ja radīsies caurumi artērijās, jūs nomirsiet. Organisms vienkārši liek plāksterus no zema blīvuma lipoproteīdiem (t.i. holesterīna), lai novērstu asiņošanu.

Pats interesantākais ir tas, ka uzskata, ka vainīgs ir holesterīns. Tā uzskatīt nozīmē apvainot ugunsdzēsējus, ka no ūdens, ar ko dzēš uguni, cieš mēbeles un cits īpašums. Taču īstais vaininieks ir uguns. Tāpat tas ir arī mūsu gadījumā.

Reālais vaininieks ir skābe. Un tās parādīšanās iemesls - minerālvielu deficīts. Tāpēc tad, kad doktors Ričs ārstēja savus slimniekus no kalcija deficīta, tas tāpat automātiski novērsa sirds un asinsvadu slimības.

Bobs Bremners: O, tas ir ļoti svarīgi. Jūs zināt, ka mūsu valstī sirds slimības un vēzis ir slepkavas numur viens un numur divi, un jūs zināt, cik dārgi izmaksā ārstēšanās. Iznāk, ka mums ir iespēja to novērst par dažiem centiem dienā. Tas ir brīnišķīgi.

Bobs Barefuts: Jā, un jūs zināt, kas vēl interesants ir šajā procesā? Kad ārsts pēta asiņu analīzi, tad tur redz lielu daudzumu kalcija. Un tālāk viņš saka: "Asinīs ir ļoti daudz kalcija, nepieciešams samazināt tā patēriņu." Cēlonis tam, ka asinīs ir kalcijs ir tāds, ka asinis pārnes kalciju no vienas vietas uz otru, jo kalcijs visur nepietiek. Un nepietiek tāpēc, ka tas ir par maz tievajā zarnā. Ja jūs lietojiet pietiekamā daudzumā kalciju, tad tas asinīs nebūs.

Kas attiecas uz koraļļu kalciju, tad tas ir tas, ka es pilnībā atbalstīju to principu, pēc kura strādā koraļļu kalcijs jau 25 gadus atpakaļ, kad jūsu kompānija vēl nepastāvēja.

Vai zināt, ka cilvēks 60 gadu vecumā var izstrādāt tikai 25% tā skābju daudzuma, kuru viņš izstrādāja 20 gadu vecumā. Bet cilvēkam 60 gadu vecumā ir vajadzīgs daudz kalcija. Tad, kad 20 gadīgais lieto kalcija piedevas, tad viņa kuņģī tiek izstrādāts pietiekams daudzums sālsskābes (t.i., kuņģa sulas), lai asimilētu šo kalciju. Bet ja tās pašas piedevas lieto 60 gadus vecs cilvēks, tad viņam vienkārši nav tā skābju daudzuma, lai asimilētu šo kalciju, un tas vienkārši tiek izvadīts no organisma.

Gadījumā ar koraļļu kalciju skābe nav vajadzīga. Jūsu organisms kalciju saņem jau jonu veidā, t.i., tam nevajag tērēt titāniskus spēkus asimilācijai. Produkts tiek pasniegts tādā veidā, ka asimilējas momentāni. Neskatoties uz to, ka nav noteikts tas kalcija daudzums, kurš asimilējas, dažas lietas vēl jāizdara, bet varu pateikt, ka tāds produkts kā koraļļu kalcijs ļauj asimilēt daudz, ļoti daudz kalcija. Un ja jūs izlasīsiet grāmatu "Kalcija faktors", lai jūs pārliecinātos, ka tie ir fakti un ka ar to nodarbojas zinātne, tad jūs tajā ieraudzīsiet atsaukšanos uz simtiem zinātnieku, un starp viņiem vairāki desmiti pasaulē pazīstami Nobela prēmijas laureāti.

Un tā, kalcijs ir "bioelementu karalis", tas ir pats svarīgākais minerāls mūsu organismā, un diemžēl lielākā daļa amerikāņu cieš no kalcija deficīta. Ja mēs spēsim atdot amerikāņa organismam kalciju, tad es esmu pārliecināts, ka mēs varēsim 10 reizes samazināt sirds un asinsvadu un vēža saslimšanas gadījumu. Un šajā gadījumā 3 - 4 gados jūsu nodokļu izmaksas var samazināties par 50%.

Bobs Bremners: Tas ir vienkārši neticami. Es ar abām rokām esmu par!

Bobs Barefuts: Tas nav neticami, tas vienkārši ir fakts. Lielākā daļa naudas, kuru maksā nodokļu maksātājs tiek tērēta nevis veselības uzlabošanai, bet gan ārstēšanas uzlabošanai.

Bobs Bremners: Jā, tā ir taisnība.

Bobs Barefuts: Jā, kas attiecas uz veselību. Es domāju, ka apmēram 93 centi no katra dolāra, kuru tērē veselības uzlabošanai, gala rezultātā tiek tērēti ārstēšanai. Un tagad es mēģinu jums izskaidrot vienu no iemesliem. Vai jūs ziniet, ka ja ārsts jums izraksta vitamīnus un minerālvielas, viņa ārsta licencei vairs nav atlicis ilgs mūžs. Un es to zinu ļoti labi, un varu teikt sekojošo. Simtiem ārstu ir lasījuši manu grāmatu "Kalcija faktors". Viņi visi man teica, ka tā ir labākā grāmata, ko viņi ir jel kad lasījuši. Bet neviens no viņiem oficiāli to nevar atbalstīt, jo oficiāli atbalstīt šo grāmatu nozīmē zaudēt savu licenci. Viņi to atbalsta privāti, bet tik ne rakstiskā veidā. Un tas ir briesmīgi, kad viens pēc otra zvana ārsti un stāsta, cik vērtīga un laba grāmata, bet neviens negrib riskēt ar savu ārsta licenci un algu.

Bobs Bremners: Lūk, tāpēc arī mēs esam šeit. Mēs cenšamies cilvēkiem izskaidrot kalcija nozīmi un jau devām iespēju lielam daudzumam cilvēku novērtēt koraļļu kalcija kvalitāti. Ļoti svarīgi ir tas, ka cilvēki stāsta viens otram labas ziņas par mūsu produkta kvalitāti.

Bobs Barefuts: Pēc tam, kad jūs to pateicāt, man gribētos komentēt vienu svarīgu momentu, kas attiecas uz brīnišķīgajām lietām, kuras notiek ar cilvēkiem, kas sāk lietot koraļļu kalciju. Visi brīnumi, kas notiek ar cilvēkiem, tie nav brīnumi. Tā vienkārši ir cilvēka organisma ķīmija. Tas, kas reāli notiek ar cilvēka organismu pēc tam, kad kalcijs to padara sārmainu, ir tas, ka cilvēks sāk asimilēt daudz vairāk skābekļa, un slimības atkāpjas.

Pastāv ap 150 slimību, kuras izsauc kalcija deficīts. Žurnāla "Reader's Digest" 96. gada aprīļa numurā ir publicēts raksts ar nosaukumu: "Kalcijs - maģiskais minerāls", un šajā rakstā stāstīts par septiņām pašām nopietnākajām slimībām, kuras izsauc kalcija deficīts. Un tā ir tikai aisberga redzamā daļa.

Tāpēc tad, kad jūs sākat uzņemt kalciju, nav nekāds brīnums, ka pāriet slimības. Tas nav brīnums, bet gan elementāra bioķīmija. Priekšrocība koraļļu kalcijam salīdzinājumā ar citiem kalcija produktiem, ir tāda, ka tam nav vajadzīga skābe, lai pārvērstu kalciju jonu veidā, lai tas būtu asimilējams. Tas jau ir jonu veidā.

Es gribētu pastāstīt vēl ko par koraļļu kalciju, ko es zināju visus šos 25 gadus. Visi cilvēki, kas dzīvoja un dzīvo līdz 125 gadu vecumam bez ārstu apmeklējuma, bez vēža un sirds slimībām, bez Alcheimera, regulāri ceļ pie lūpām šo "kalnu pienu", t.i., ūdeni, kas tek no kalniem. Ik gadus viņi saņem 70 retus minerālus. Taču ierindas amerikānis praktiski nesaņem neko. "Kalnu piens" ar retajiem minerāliem piesātinās laikā, kad ūdens notek no kalniem. "Jūras piens" ar retajiem minerāliem piesātināts tāpat, kā ir piesātināts jūras ūdens.

Un šeit man gribētos minēt vienu piemēru par to, kas ir minerāli. Vispār es varu stundām runāt par reto minerālu ietekmi uz cilvēka veselību. Ir tāds minerāls - prazeodīms. Lielākā daļa cilvēku pat nezina, kā pareizi rakstīt šo vārdu. Šo minerālu mikroskopiskās devās deva laboratorijas žurkām, rezultātā - viņām divkāršojās mūža ilgums.

Bobs Bremners: Neticami!

Bobs Barefuts: Tas pats ir ar ittriju. Es jums gribu pateikt tikai to, ka retie minerāli tāpat ir lieliski kā kalcijs. Balstoties tieši uz faktiem, es rekomendēju cilvēkiem lietot koraļļu kalciju, jo tas ir lielisks produkts. Starp citu, tāpat es ieteiktu dzert arī pienu.

Ir svarīgi saprast, ka pašlaik jūs nevarat iegūt retos minerālus pietiekamā daudzumā. Ierindas amerikāņa problēma ir tā, ka viņš praktiski nesaņem neko.

Kāpēc mirst sportisti? Kāpēc jaunais basketbolists Redžijs Luiss nomira no sirds lēkmes? Kāpēc nomira šis krievu daiļslidotājs? (Laikam domāts Sergejs Griņkovs. Tulk. piez.)

Bobs Bremners: Raidījumam atvēlētais laiks beidzas. Man gribētos pateikties Bobam par to, ko viņš mums pastāstīja. Pēc visa dzirdētā nekas cits neatliek, kā vien pēc iespējas ātrāk skriet un iegādāties koraļļu kalciju. To ražo Japānā, kur koraļļus no koraļļu rifiem ap Okinavu samaļ pulverī un kurš pašlaik ir vislabāk bioasimilējamā koraļļu kalcija forma tirgū. Man tikai vēlreiz gribētos pateikties Bobam Barefutam par piedalīšanos.

Bobs Barefuts: Man tikai gribētos piebilst visiem klausītājiem, ka jebkurš no jums, kam gribās uzzināt ko vairāk, var iegādāties grāmatu "Kalcija faktors, zinātniski pamatotais veselības un jaunības noslēpums".

Bobs Bremners: Šī grāmata jāizlasa katram, kas vēlas dzīvot ilgi un neslimot. Paldies un uz redzēšanos!

Diktors: Kā jūs varējāt dzirdēt, koraļļu kalcijam ir ļoti daudz labu īpašību. Bet tagad paklausieties telefona sarunu ar slavenu pētnieku, uztura speciālistu Fredu Kaufmanu. Tieši Freds ir tas cilvēks, kurš atveda koraļļu kalciju uz Ameriku. Paklausieties, un jūs vēl labāk sapratīsiet, cik koraļļu kalcijs ir svarīgs veselībai.

Freds Kaufmans: Es esmu pateicīgs par uzaicinājumu piedalīties šodienas sarunā. Tas ir ļoti garš stāsts un man negribas tam tērēt visu mums atvēlēto laiku, bet man gribētos atgriezties atpakaļ 1980. gadā. Tajā laikā man bija liela interese par vēža pētīšanu un galu galā manu atklājumu rezultāti noveda pie tā, kas mums pašlaik ir.

Vienreiz es biju izpārdošanā, kur cerēju iegādāties gleznas. Bet tā diena man beidzās ar divu grāmatu iegādi. Viena no tām bija Bībele, ļoti sens un vērtīgs izdevums, bet otra - grāmata ar nosaukumu: "Skābe un sārms". Tajā brīdī es vēl nezināju, kādu ietekmi šī grāmata atstās uz manu dzīvi. Es nekādi nevarēju atrast kaut ko, kas varētu regulēt pH līmeni, bet, sarunājoties ar ārstiem un zinātniekiem, es patstāvīgi jutu, ka visā tajā ir kaut kas nopietns, kam pagaidām nepievērš uzmanību. Es atceros doktoru Simonē, kurš uzrakstīja grāmatu "Vēzis un uzturs". Kad pēc viņa lekcijas mēs sēdējām un vakariņojām restorānā, es pajautāju viņam: "Doktor Simonē, kā tad īsti ir ar pH līmeni, cik tas ir svarīgs?" Viņš iesmējās un teica: "Fred, neaizmirsti to. Es pazīstu vienu doktoru, kurš strādā pie šīs teorijas." Es labi iegaumēju šo vārdus.

Grāmatu, ko es toreiz izpārdošanā nopirku, es rekomendēju visiem, kas interesējas par šo tēmu. Tās nosaukums ir "Skābe un sārms", autors Hermanis Aihara. Šo grāmatu jūs varat nopirkt vai paņemt bibliotēkā. Šīs grāmatas mērķis ir atbalstīt makrobiotisko koncepciju. Šajā grāmatā ir stāstīts par to, kādā veidā parādās tās vai citas slimības simptomi, par šī procesa saistību ar starpšūnu šķidrumu, un par to cik svarīgi, lai šis šķidrums būtu sārmains.

Mūsu šūnas pastāvīgi izstrādā enerģiju un šo procesu rezultāts ir skābju atliekas un sārņi (t.i., pārstrādes gala produkti, kuri jāizvada no organisma). Un tā organismā jau ir skābi sārņi. Tie ir šūnu dabiskas funkcionēšanas rezultāts, bet tad, kad mēs sākam lietot skābus ēdienus un dzērienus, organismam jāsāk domāt par to, kādā veidā skābo produktu pārpilnību sabalansēt.

Šiem procesiem ir svarīga un tieša saistība ar minerālo kalciju. Es esmu dziļi pārliecināts, ka tuvāko gadu laikā mēs ieraudzīsim tādu slimību kā osteoporoze, nierakmeņi un žultsakmeņi ciešu saistību nevis ar organisma kalcija asimilēšanas funkciju traucējumiem, bet gan ar acidozi (organisma skābu stāvokli, tulk. piez.). Patiesībā kalciju organisms izmanto, lai neitralizētu lieko skābi. Parasti cilvēkiem, kas cieš no hroniskām saslimšanām, ir pastāvīgs nogurums. Saistot to ar vielmaiņas procesiem, viņi meklē uz ko organismā varētu iedarboties, lai šo stāvokli uzlabotu. Taču pH līmenim nez kāpēc neviens nepievērš uzmanību.

Tagad mēs ar jums ieraudzīsim apstiprinājumu tam, ka tieši pH līmenim jāpievērš uzmanība, ka tieši tad, kad jūs esat skābākā stāvoklī - jūs esat vārgāks, un jūsu stāvoklis uzlabojas ar pāreju no skāba stāvokļa uz sārmainu. Un tam nav nekā kopīga ar kaut kādu speciālu vielu, zālēm vai kaut ko vēl organisma stāvokļa uzlabošanai.

Mēs cenšamies noskaidrot, ko mums darīt tad, kad mūsu organisms nav spējīgs patstāvīgi atjaunoties. Cenšoties izprast koraļļu kalciju, man vajadzēja atrast kādu, kas varētu man paskaidrot, ar ko šie koraļļi atšķiras un kāpēc tieši tie ir tik lietderīgi. Viens no šiem cilvēkiem, bet es runāju ar cilvēkiem visā pasaulē, bija korejietis San Van. Tas ir izcils zinātnieks, kas sarakstījis grāmatu "Pagriezt vecumu atpakaļ". Ļoti daudz laika mēs ar viņu apspriedām pH līmeņa jautājumu, un es dzirdēju ļoti daudz no tā, kas rakstīts viņa grāmatā. Tas ir saistīts ar asins pH līmeni un skābekli. Lai būtu saprotams, man jāsāk ar ķīmiķi vārdā Otto Varburgs.

Otto Varburgs ieguva Nobela prēmiju par skābekļa un vēža saistības pētījumu rezultātiem. Viņš atklāja, ka neviens slimību izraisošs vīruss, baktērija vai sēnīte nevar dzīvot skābekļa klātbūtnē. Ko tas nozīmē? Lūk to, ka visi šie slimību izraisošie vīrusi, baktērijas un sēnītes parādās tajās organisma vietās, kuras ir slikti apgādātas ar skābekli. Tagad es taisos sasaistīt to visu ar pH līmeni un jūs varēsiet saprast šo saistību. Es pajautāju San Vanam: "Kādā veidā pH līmeņa izmaiņa ietekmē skābekli?" To, ko viņš man atbildēja, bija kā spēriens no skaidrām debesīm. Viņš teica: "Fred, sārmaina vide asinīs ir svarīga, tādēļ ka, ja pH līmenis samazināsies, asinīs notiks strauja skābekļa koncentrācijas samazināšanās." Viņš teica: "Mums ir jāsaprot, ko gan reāli nozīmē jēdziens pH līmenis."

Varu jums godīgi atzīties, ka es īsti nezināju, kas ir pH, neskatoties uz to, ka es ķīmiju esmu mācījies koledžā. Es zināju, ka tas ir saīsinājums, zināju, ka ir skala, bet kā atšifrēt šo abreviatūru pH es nezināju. Izrādījās, ka tas nozīmē "potenciālais ūdeņradis" (angļ. val. - potential Hydrogen - pH tulk. piez.), t.i. pH ir ūdeņraža jonu koncentrācijas raksturotājs. Asinīm vienmēr pH=7,35-7,45. Jebkuras novirzes - un jums parādās problēmas. Sevišķi, ja izmaiņas ir uz skābo pusi. Un tā Otto Varburgs ieguva Nobeļa prēmiju par to, ka viņš noteica saistību starp vīrusiem, baktērijām, sēnītēm un skābekli.

Kas tad notiks, ja asins pH līmenis izmainīsies uz skābo pusi?

90% asiņu ir ūdens. Ūdens ir H2O. Divi ūdeņraža atomi un viens skābekļa atoms. Un pH raksturo ūdeņraža jonu stāvokli. Ja ir liela ūdeņraža jonu koncentrācija, tad pH skaitlis būs mazāks par 7, un tas ir skābs stāvoklis.

Citiem vārdiem sakot - ūdens ir skābeklis un ūdeņradis. Ja aizvāc skābekli, tad vairs nav ūdens. Ir tikai ūdeņradis. Tātad, ja ir ūdens, tad tas vienmēr ir ūdeņradis un skābeklis. Bet ja ūdens ir skābā stāvoklī, tad skābeklis ir tā saistīts, ka tas nav brīvs. Palielinoties skābekļa koncentrācijai, palielinās pH skaitlis. Kas notiek ar asinīm, ja paaugstinās pH līmenis?

Doktors Vans teica, ka ja asins pH līmenis ceļas tikai par 0,15, tad brīvā skābekļa procents palielinās par 65%.

Un ja atkal atceramies doktoru Otto Varburgu, tad jūs saprotat, kas notiek ar visiem vīrusiem, baktērijām un sēnītēm. No otras puses, tad, kad mēs lietojam tādus dzērienus kā kola, kafija un tml., mūsu asinis dabiski kļūst nedaudz skābas. Tas ir tikai nedaudz, bet skābeklis vairs nav brīvs.

Lai uzlabotu šī jautājuma sapratni, atcerēsimies, kas notiek Amerikas ziemeļaustrumos, kur bieži līst skābie lieti. Tur ir ļoti daudz ezeru un dīķu, kuros zivis nedzīvo skābo lietus dēļ. Kas tad notika ar skābekli? Ja jūs neesat aizmirsuši, ka H2O ir ūdens, tad kaut kas skābekli sasaistījis.

Tātad - skābeklis ir, bet tas nav brīvs.

Vēlreiz gribu paskaidrot, ka, ja skābekli aizvāktu no ūdens, tad tas vairs nebūtu ūdens. Tātad, ja mēs gribam, lai ūdenī atkal peldētu zivis, mums jādod iespēja tām elpot skābekli. Un ja šis skābeklis ūdenī ir, bet tas ir saistīts, tad kaut kas jāizdara, lai to atbrīvotu. Tātad nevis ūdenim jāpievieno skābeklis, bet jāizdara tā, lai skābeklis atbrīvotos, un tad tajā ūdenī varēs laist zivis. Tas pats notiek arī ar mūsu asinīm. Ja asins pH līmenis ir augsts, tad tas nozīmē, ka tajā ir liels daudzums brīva skābekļa, un jebkurā brīdī, kad asinīs nokļūst vīrusi, baktērijas vai sēnītes, skābeklis tās iznīcinās. Lūk kāpēc mēs redzam tādus brīnumainus efektus dažādās organisma daļās.

Un mēs nedrīkstam aizmirst, ka izdziedināšanas galvenais uzdevums ir nevis vienkārši kaut ko izdarīt sāpju pārtraukšanai vai sadzīšanai, bet gan radīt tādu situāciju, kur, pateicoties attīrīšanās procesiem, sabalansētībai un uzturam, cilvēka organisms varētu izdziedināties patstāvīgi. Tas liecina par mūsu asiņu pH balansa svarīgumu.

Bobs Bremners: Es tagad pabeidzu lasīt Kārsona Pirsa grāmatu "Ko es darītu, ja man atkal būtu vēzis". Šīs grāmatas autors ir dietologs, kuram pirms 24 gadiem atklāja neoperējamu kuņģa vēzi. Nu un tā kā vēzis bija neoperējams, tad Kārsonam pateica, ka pēc kāda laika jāgaida metastāzes, un bija skaidrs, kas gaidāms tālāk. Saprotams, ka viņam nebija nekādas izejas, kā vien šajā situācijā meklēt jel ko, un viņš sāka pētīt cilvēka organisma pH.

Kārsons Pirss uzskata, ka 20. gadsimta lielākais atklājums vēža izpētes jomā ir skābekļa iedarbības uz ļaundabīgo audzēju efekts, kas notiek izmainoties organisma šķīduma pH līmenim, to paaugstinot līdz pH = 7,1 - 7,5, un savā grāmatā viņš stāsta par cilvēkiem no Okinavas salas, kuri dzīvo ļoti ilgi, jo viņi dzer ar kalciju bagātu ļoti sārmainu ūdeni. Viņš patiesi ir pārliecināts, ka, ja jūs varēsiet uzturēt jūsu organisma ūdens pH virs 7, tad skābekļa klātbūtnē vēzis neizveidosies. Šajā pašā grāmatā viņš raksta par saistību starp kalcija deficītu organismā un zemo pH līmeni, un rekomendē kalcija piedevas kā līdzekli cilvēka organisma pH līmeņa celšanai. Tas ir ļoti interesanti.

Freds Kaufmans: Un, protams, jāpiemin Šigešio Izumi (Tokumošima salā) - pats vecākais cilvēks pasaulē. Var būt arī citi ļoti veci cilvēki, bet viņš ir vecākais, kas fiksēts Ginnesa grāmatā. Kad pētnieki sāka nodarboties ar šo jautājumu, viņi atklāja, ka sala ir veidota no koraļļiem līdzīgi kā Havaju salas no lavas. Viņi pat nevarēja iedomāties, kādi atklājumi sekos. Tad lūk, šis ilgdzīvotājs kļuva ļoti slavens. Viņam par godu pat statuju uzcēla, galu galā - pasaules mēroga sasniegums. Viņš ne tikai dzīvoja ilgāk, bet arī strādāja ilgāk par visiem. Bet, no otras puses, izrādījās, ka viņš dzēra un smēķēja, t.i., šie sasniegumi nav saistīti ar dzīvesveidu. Protams, bija ļoti interesanti noskaidrot šāda ilga mūža iemeslu. Un šeit ir iespējami divi varianti. Vai nu šis cilvēks vienkārši izcēlās ar izcilu veselību, un šādus cilvēkus var atrast arī citās pasaules daļās, vai arī ir kaut kas veselai cilvēku grupai, pie kuras pieder ilgdzīvotājs.

Veicot pētījumus, izrādījās, ka vispār cilvēki, kas dzīvo Okinavas un Tokunošimas salās, nav līdzīgi vidējam japānim, un statistiskie dati par saslimstību ar sirds un asinsvadu slimībām, vēzi, infarktu un insultu skaitu salās stipri atšķiras no kopējiem datiem par Japānu kopumā. Es redzēju šīs statistikas atskaites un grafikus, kas veidoti uz to bāzes. Un tā runa nav par kaut kādu zinātnisku atklājumu laboratorijā. Runa ir par esošo faktu analīzi un cēloņu, kādēļ tas notiek, noskaidrošanu. Cēlonis ir ūdens, kas piesātināts ar kalciju un citiem minerāliem, un tas notiek pateicoties koraļļiem.

Bobs Bremners: Es turpināšu stāstījumu par Kārsonu Pirsu un par to, ko viņš rakstīja savā grāmatā "Ko es darītu, ja man atkal būtu vēzis". Un tā viņš raksta: "Es sapratu tā - ja jau visi dzīvie organismi okeānā tiek uzturēti ļoti veselīgā stāvoklī, tad tas lielā mērā ir atkarīgs no optimāla pH līmeņa uzturēšanas nepieciešamajā līmenī. Tātad tas arī mums ļaus tikt galā ar vēzi un citām smagajām slimībām, no kurām mēs ciešam."

Un mēs šiem Kārsona Pirsa vārdiem papildus varam pievienot sensacionālo ziņu par to cilvēku, kurš strādāja līdz 105 gadu vecumam un kura mūžs nedaudz pārsniedza 120 gadu vecumu, un tas notika pateicoties tam, ka viņš dzēra ūdeni, kas izgājis caur pašas salas koraļļu filtru, piesātinoties ar kalciju un citiem minerāliem. Visi šo salu iemītnieki ir neparasti ilgdzīvotāji.

Koraļļu kalciju tagad var nopirkt mūsu valstī, bet nav zināms, vai tas būtu noticis, ja mēs nebūtu sākuši nodarboties ar šo jautājumu.

Diktors: Tagad mēs dosimies uz Havaju salām un paklausīsimies fragmentus no Boba Bremnera sniegtās radio intervijas.

Bobs Bremners: Šis ūdens spēj paaugstināt cilvēka organisma šķīdumu pH no skāba līdz sārmainam, un pēc manas visdziļākās pārliecības pašu lielāko labumu, kādu jūs varat sniegt savam organismam, ir paaugstināt pH. Izrādās, ka ir ļoti vienkārši izmērīt cilvēka pH līmeni. Pietiek aiziet uz aptieku un nopirkt lakmusa papīru. Lai pārbaudītu jūsu organisma pH, jūs noplēšat lakmusa papīra gabaliņu un ieliekat to mutē, līdz ar to nosakot siekalu pH līmeni. Vienīgais, ko jāievēro - šī pārbaude jāveic ne ātrāk kā 2 stundas pēc maltītes. Ja rezultāts ir virs 7, tas nozīmē, ka jūs esat ļoti, ļoti vesels. Ja zem 7, tad ar jums viss nav kārtībā. Doktors Kārsons Pirss - grāmatas "Ko es darītu, ja man atkal būtu vēzis" autors - norāda virkni iemeslu, kuri, pēc viņa domām, ir vēža rašanās iemesli, un viena no tām - kalcija deficīts. Cits iemesls - zems cilvēka organisma pH līmenis.

Daudz no tā, ko mēs pašlaik ēdam un dzeram, ir ļoti skābs. Īpaši Savienoto Valstu austrumu piekrastē. Kad es dzīvoju Ričmondā, Virdžīnijas štatā, lietus tur bija skābs kā etiķis. Un tad nedrīkstēja iziet no mājas, lai neiegūtu skābes apdegumus. Tāpēc organisms patstāvīgi cīnās ar pārmērīgu skābes daudzumu. Jūs, protams, dzerat bezalkoholiskos dzērienus, bet vai jūs zināt, ka pH tiem parasti ir no 2,2 līdz 2,5, kas nozīmē ļoti skābs, un tāda dzēriena neitralizācijai jums nepieciešams izdzert 35 glāzes ūdens ar pH=10.

Organisms patstāvīgi meklē sārma rezervi, lai neitralizētu lielo skābes daudzumu, un ir tikai viena rezerve - kauli. Precīzāk: kalcijs, kas atrodas kaulos. Tāpēc, kad mēs ēdam skābu barību un dzeram skābus dzērienus, mēs pastāvīgi tērējam kalciju.

Radiointervētājs: Ko jūs uzskatāt par skābiem dzērieniem?

Bobs Bremners: Nu, Coca - cola, Pepsi - cola un citi. Tie visi ir ļoti skābi.

Radiointervētājs: Bet kā ir ar augļu dzērieniem?

Bobs Bremners: Augļu dzērieni nav tik briesmīgi. Pie tam jūs varat tiem pievienot koraļļu kalciju. Pirmais: tas neitralizēs daļu skābes, otrais: tas padarīs dzērienu daudz garšīgāku. Bet tas ir mans personīgais uzskats.

Radiointervētājs: Atgriezīsimies pie vēža. Jūs taču nevarat aiziet uz aptieku vai slimnīcu un vienkārši pajautāt, lai iedod kādu zāļu pudelīti pret vēzi. Ko var teikt cilvēkam, kā viņam to pasniegt? Sakiet man, kā jūs to dariet?

Bobs Bremners: Es gribu atsaukties uz grāmatu, par kuru es jau runāju. Tā ir doktora Kārsona Pirsa grāmata, kurā viņš kalcija deficītu nosauc par vēža cēloni numur 1, bet zemu organisma pH līmeni kā faktoru, kas padziļina šo problēmu. Pēc viņa domām, ja organisma pH ir lielāks par 7,1, tad vēzis šajā organismā neveidojas, bet gadījumā, ja pH ir virs 7,4, tad esošais audzējs var izzust.

Cilvēka organisma pH ir regulējams. Kārsons Pirs savā grāmatā raksta par eksperimentu, kuru kāds zinātnieks veica pirms daudziem gadiem, kurš paņēma cāļa sirdi un to ielika sāļā šķidrumā, patstāvīgi uzturot šī šķidruma pH starp 7,1 un 7,4. Viņš mainīja ūdeni katru dienu, uzturot vienu un to pašu sārmainības līmeni, un sirds pukstēja neapstājoties 28 gadus, līdz brīdim kad zinātniekam apnika mainīt ūdeni katru dienu, un viņš vienkārši pārtrauca šo eksperimentu. Bet, ja ūdens būtu skābs, viss beigtos daudz ātrāk.

Es uzskatu, ka tuvāko gadu laikā pH pārbaude kļūs par pirmo testu, ko ārsts pārbaudīs saviem pacientiem.

Pats galvenais, ka nav nekas vienkāršāks, kā pārbaudīt to ar lakmusa papīra gabaliņu. Lai nekļūdītos, šī pārbaude jāveic ne ātrāk kā divas stundas pēc maltītes. Un ja jums ir zems pH līmenis, tad pats labākais, ko jūs varat darīt, ir - lietot labu, kvalitatīvu ūdeni. Ja jūs gribat dzert ūdeni, kurš palīdz būt veselam, tad jums vajadzīgs ūdens ar zemu vadītspēju, t.i., ļoti sārmains ūdens. Okeāna ūdens pH svārstās diapazonā no 7,8 līdz 8,1. Tas acīmredzot ir visveselīgākais pH rādītājs.

Ļoti interesantas pārbaudes tika veiktas vaļiem, un izrādījās, ka ļoti veca vaļa šūnu struktūra absolūti neatšķiras no vaļa mazuļa šūnu struktūras. Tiek uzskatīts, ka tas ir saistīts tikai ar to, ka vaļi dzīvo ļoti sārmainā vidē. Tai pašā laikā upēs pie pH=6 zivis sāk mirt, un pie pH=3 - dzīvība praktiski neeksistē. Eiropā un Amerikas austrumu piekrastē ir upes, kurās pilnībā izzuda dzīvība pēc tam, kad ūdens kļuva skābs.

Mūsu organismā ir 75 triljoni šūnu, kas dzīvo cilvēka organismā esošajā šķidrumā, kas ir ļoti līdzīgs upju ūdenim. Ja ūdens upēs kļūst pārāk skābs, zivis mirst. Mūsu organismu var salīdzināt ar lielu akvāriju, kur ūdeni jāuztur svaigu un sārmainu, lai mazās zivtiņas, t.i., mazās šūnas būtu dzīvas.

Diktors: Vai jūs ziniet rakstu par kalciju žurnālā "Rider's Digest"? ("Rider's Digest" - žurnāls, ko izdod milzīgā tirāžā 24 pasaules valstīs. Tulk. piez.)

Bobs Bremners: Jā, protams. Šis raksts bija publicēts maijā un tas saucās "Kalcijs. Tas ir maģisks minerāls". Tu ir stāstīts par to, ka tādas slimības kā augsts asinsspiediens, osteoporoze ir saistītas ar kalcija deficītu. Bet izrādās, ka kalcija deficīts rada daudz vairāk slimību. Tieši kalcija deficīts noved pie nierakmeņiem. Un jebkuram cilvēkam ir ļoti grūti uzņemt par daudz kalciju, jo kalcijs ir minerāls, kurš ārkārtīgi smagi asimilējas.

Diktors: Pagaidiet, pagaidiet. Es gribētu apstāties pie šī momenta. Jūs apgalvojat, ka nevar asimilēt pārāk daudz kalcija. Es esmu dzirdējis pilnīgi pretēju apgalvojumu. Ka jābūt ļoti uzmanīgam ar tā daudzumu, ko jūs lietojat…

Bobs Bremners: Kalcijs ļoti grūti asimilējas. Lai cilvēks to asimilētu, tam jāpāriet jonu formā. T.i., lai cilvēks to asimilētu, organismam ir jāizstrādā ļoti daudz kuņģa sulas, lai pārvērstu kalciju jonu formā, jo organisms to var asimilēt tikai šādā formā. Tieši tāpēc kalcija tabletes, kuras lieto daudzi cilvēki, tik slikti asimilējas. Toties kalcijs, ko saņemam no koraļļu kalcija, jau ir jonu veidā un tāpēc ir gatavs asimilēšanai.

Ja kalcijs viegli asimilētos, tad mums nebūtu problēmas ar osteoporozi, kura mūsu valstī jau ir kļuvusi kā epidēmija. 30% no visiem vīriešiem, kas vecāki par 60 gadiem un 30% sieviešu, kas vecākas par 50 gadiem, ir osteoporoze. Sango koraļļi, no kuriem ražo koraļļu kalciju, ir unikāli arī tāpēc, ka tiem ir praktiski tāda pat struktūra kā cilvēku kauliem. Tāpēc Sango koraļļus ļoti veiksmīgi izmanto kaulu pārstādīšanas operācijās kā kaulu aizvietotāju.

Tagad man gribētos nedaudz pastāstīt par skābekli. Ārkārtīgi svarīgi ir uzturēt augstu skābekļa līmeni, sevišķi šūnu līmenī. Kad pH līmenis ceļas, skābeklis kļūst brīvāks jeb pieejams lietošanai. pH līmeņa celšanās tikai par 0,15 noved pie asimilēšanai pieejamā skābekļa pieauguma par 65%. Iedomājieties, cik tas ir svarīgi pasaules klases sportistiem. Jā, mums ir tādi, kas novēroja jūtamu savu rezultātu uzlabošanos sakarā ar mūsu produktu lietošanu. Tikai nesen mēs pieņēmām savā vidū vienu jaunu cilvēku, kurš ir Floridas štata universitātē fizkultūras treneris. Tai universitātei ir ļoti spēcīga futbola komanda, kura tagad sāka lietot mūsu produktus, jo treneris redzēja rezultātus, ko tie dod.

Bet tagad paklausīsimies cilvēkus, kuri dalīsies savā koraļļu kalcija lietošanas pieredzē. Cilvēku, kurš tagad runās, sauc par Mattu Snellu. Matts Snells ir Džo Nemeta laika profesionāls amerikāņu futbola spēlētājs. Matts spēlēja Ņujorkas Jets komandā.

Matts Snells: Vispār es futbolu spēlēju 18 gadus. Sāku skolas pēdējās klasēs, pēc tam koledžā un 10 gadus spēlēju kā profesionālis. Man bija lauztas abu ceļu bļodiņas. Es pastāvīgi izjutu sāpes. Tās bija līdzīgas zobu sāpēm, un kļuva mocošākas mainoties laika apstākļiem vai gaisa spiedienam. Es konsultējos pie daudziem ortopēdiem, un no viņiem dzirdēju tikai sekojošo: "Ar to vairs neko nevar darīt. Jums ir deformētas ceļgalu locītavas, un perspektīvā jums gaidāma ceļgalu locītavu nomaiņas operācija." Man, dabiski, ļoti negribējās pat domāt par operāciju, bet sāpes bija tik stipras, ka es biju gatavs izdarīt visu ko, lai tikai kļūtu vieglāk. Ārsti man teica tikai vienu: lai es mācos paciest.

Es izmēģināju lielu daudzumu dažādu produktu, un vienreiz mans draugs man pastāstīja par koraļļu kalciju. Es jums saku kā ir, ka apmēram pēc divām nedēļām uzpampums un ceļgalu iekaisums sāka pāriet. Līdz tam, kā sāku dzert ūdeni ar koraļļu kalciju, tā sāpēja, ka es ar grūtībām izvedu pastaigāties savu suni. Es nevarēju skriet. Es pat nevarēju spēlēt golfu! Bet pēc dažām nedēļām, kā sāku lietot ūdeni ar koraļļu kalciju, es ievēroju, ka sāpes samazinās! Es sāku mierīgāk gulēt. Sākumā es pat neiedomājos, ka tas varētu būt saistīts ar koraļļu kalciju. Es domāju, ka ir sācies remisijas periods. Bet pašlaik ir jau pagājuši apmēram 6 vai 8 mēneši kopš es lietoju koraļļu kalciju. Nav nekādu satūkumu uz ceļgaliem, iekaisums ir pārgājis un es ne vien sāku spēlēt golfu, bet arī sāku staigāt un nodarboties ar džogingu. Es sev nopirku sporta trenažieri. Agrāk es pat nevarēju sapņot par treniņiem ar to. Tas vienkārši bija brīnums.

Es daudz reizes esmu bijis par liecinieku sarunām starp futbolistiem ar apmēram šādu saturu: "Es sapņoju nospēlēt līdz savas sporta karjeras beigām un palikt nesakropļotam, lai varētu spēlēties ar saviem bērniem." (Ievērojiet, ka runa ir par amerikāņu futbolu. Tulk. piez.)

Man bērni ir izauguši, bet izrādījās, ka dzīvē ir ļoti daudz kas, ko es nevarēju agrāk darīt, bet tagad, pēc 6 vai 8 mēnešu ilgas koraļļu kalcija lietošanas, es varu! Gadās, ka es pārcenšos, un trenējos intensīvāk kā vajadzētu. Tad parādās kaut kāds jūtīgums, bet vienīgais, ko es daru - dzeru šķidrumu, kurā izšķīdināts koraļļu kalcijs. Nav svarīgi - vai tas būtu ūdens vai vīns - un dažu stundu laikā pēc tam sāpes pāriet, un es varu savus treniņus turpināt.

Ar savu paša piemēru es varu parādīt cik lieliska lieta ir koraļļu kalcijs. Un man gribētos rekomendēt jebkuram cilvēkam, kam ir kāda trauma. Tas var būt profesionāls sportists, vai vienkārši amatieris, golfa spēlētājs, vai pastaigu cienītājs. Ikviens, kas to grib darīt bez sāpēm, lai pamēģina koraļļu kalciju. Paies dažas nedēļas, un jūs redzēsiet, kā tas strādā jūsu labā.

Tagi: veselība